VYTVÁRAME A SPRAVUJEME OBECNÉ A MESTSKÉ WEB STRÁNKY

VYTVORENIE A PREVÁDZKA WEB STRÁNKY

Tvorba web stránok

Vytvárame prehľadné obecné web stránky spĺňajúce všetky zákonné kritéria a štandardy. Naše web stránky sú založené na CMS, je teda možné, aby ste si ich po zaškolení spravovali sami. V cene za realizáciu novej web stránky je aj odzálohovanie starého obsahu Vašej pôvodnej web stránky a nahratie tohoto obsahu na novú web stránku.

Ponúkame moderné a prehľadné web stránky, ktorých štruktúru konzultujeme s kontrolórmi a flexibilne ich upravujeme v prípade požiadaviek na zmeny zo strany obce. Implementujeme aj SSL certifikát a Cookies panel tak, aby nová web stránka bola v súlade s GDPR.

V prípade, že si vyberiete aj službu „spravovania obecnej web stránky“ – upravujeme sezónny dizajn a poskytujeme tak občanom prehľadný, ale aj pútavý obsah. Kvalitné obecné web stránky „žijú„, prinášajú občanom nie len zmluvy a faktúry, ale hlavne informácie o konaných kultúrno-spoločenských či športových podujatiach, informácie ktoré pomôžu občanom pri stavebnom konaní, pri výruboch drevín, ale aj informácie ktoré občana dovzdelajú a sú mu prospešné … Naše web stránky majú responzívny dizajn a teda sú vhodné na prehliadanie mobilnými zariadeniami, ktorých obrazovkám sa dizajn automaticky prispôsobí (tablety, smartphony a iné …)

Obecná stránka obce Sihla

Cena za naprogramovanie a grafický dizajn novej obecnej web stránky

Cena za našu web stránku je jednorázová a pohybuje sa v rozmedzí od 249€ do 849€. Výška ceny závisí najmä od veľkosti obce či mesta (od počtu obyvateľov), no aj od množstva pôvodného obsahu, ktorý treba odzálohovať zo starej web stránky a obnoviť, nahrať a správne kategorizovať a usporiadať na novú web stránku. Konečná cena je však najmä dohodou medzi nami a štatutárom obce. V cene je nový jedinečný grafický dizajn web stránky, jej zákonná štruktúra a iné grafické prvky. Samozrejmosťou je bezplatné zaškolenie personálu k spravovaniu web stránky …

Cenník za vytvorenie obecnej web stránky:

 • obce do 400 obyvateľov – 249 – 299€
 • obce od 400 – do 800 obyvateľov – 299 – 349€
 • obce od 800 – do 1400 obyvateľov – 349 – 399€
 • obce od 1400 – do 2000 obyvateľov – 399 – 449€
 • obce od 2000 – do 2600 obyvateľov – 449 – 499€
 • obce od 2600 – do 3200 obyvateľov – 499 – 549€
 • obce od 3200 – do 3800 obyvateľov – 549 – 649€
 • obce od 3800 – do 4400 obyvateľov – 649 – 749€
 • obce od 4400 – do 5000 obyvateľov – 749€799€
 • obce nad 5000 obyvateľov – 799€849€

Ročný poplatok za základné služby, ktoré sú nutné pre riadnu a dlhodobú funkčnosť web stránky

Jedná sa o poplatok za základný balík služieb na web stránke ako sú: kontrola (vírus skener), pravidelný update modulov a pravidelné aktualizácie web stránky, testovanie funkčnosti, záloha web stránky a jej prípadné obnovenie či iné programátorské vylepšenia a ostatný upgrade web stránky.

Ročný poplatok za základné služby závisí od veľkosti obce (počtu jej obyvateľov) a pohybuje sa v rozmedzí od 60€ – 280€ ročne a cenník tohoto poplatku je nasledovný:

 • obce do 400 obyvateľov – ročný poplatok 60€ – ak si zvolíte spravovanie web stránky – pri obciach do 400 obyvateľov tento poplatok neplatíte
 • obce od 400 – do 800 obyvateľov – ročný poplatok 80€
 • obce od 800 – do 1400 obyvateľov – ročný poplatok 140€
 • obce od 1400 – do 2000 obyvateľov – ročný poplatok 160€
 • obce od 2000 – do 2600 obyvateľov – ročný poplatok 180€
 • obce od 2600 – do 3200 obyvateľov – ročný poplatok 200€
 • obce od 3200 – do 3800 obyvateľov – ročný poplatok 220€
 • obce od 3800 – do 4400 obyvateľov – ročný poplatok 240€
 • obce od 4400 – do 5000 obyvateľov – ročný poplatok 260€
 • obce nad 5000 obyvateľov – ročný poplatok 280€

Ceny „Ročného poplatku za základné služby nutné pre riadnu funkčnosť web stránky“ pre mestá sú určené vzájomnou dohodou …

Príplatkové služby:

Ak nechcete aby Vaša stránka vyzerala počas celého roka vždy rovnako, máte možnosť si objednať sezónnu zmenu dizajnu. Ide o príplatkovú službu, ktorá je spoplatnená sumou 29,90€ za jednu zmenu dizajnu a jeho vrátenie na pôvodný.

Napríklad dizajn cez rok a vianočný dizajn. Alebo dizajn cez rok a veľkonočný dizajn. Dizajn zmeníme z pôvodného cezročného na vianočný 6.12. (dátum zmeny podľa dohody) a vrátime ho späť na cezročný dizajn napr. 6.1. po novom roku …. Vaše stránky ožijú budú pútavejšie, prestanú byť fádne a opäť zaujmú Vašich občanov …

SPRAVOVANIE WEB STRÁNKY

Čo je to spravovanie web stránok ?

Ide o samostatne spoplatnenú službu. Zjednodušene povedané, spravovanie resp. správa web stránok je vlastne ich napĺňanie dátami a zverejňovanie obsahu. Obsahom (dátami) sú texty, zmluvy, faktúry, VZN, ale aj galérie a obrázky v jednotlivých príspevkoch.

Je to práca za ktorú často platíte Vašich zamestnancov aj keď im to nevyplýva z pracovnej zmluvy. Táto ich práca im zaberie denne 1 – 2 hodiny (pokiaľ nie sú informatici alebo programátori) a finančne Vás (obec) stojí 5-10€/deň. Ak obecnú stránku spravuje Váš zamestnanec mesačne mu zaplatíte vo výplate 100-200€, čo nie je málo. Horšie ale je, že nemá preto často čas na svoju agendu a stránka tiež nevyzerá podľa Vašich predstáv.

Prečo ponúkame túto službu ?

Túto službu ponúkame ako novinku. Máme skúsenosti s tým, že množstvo pracovníkov, ktorí sú za obsah obecných či mestských web stránok zodpovední, tento obsah aj zverejňujú, no často si nevedia poradiť s tým ako pridať do článkov obrázky, ako spraviť galériu, ako ošetriť PDF súbory. Nevedia zmeniť dizaj web stránky za napríklad v zimnej sezóne (vianočnej) za zimný, v lete za letný. Často nie sú informatici a nemajú ani základy HTML, aby si vedeli poradiť a spraviť veci tak ako by si želali. Natrápia sa s drobnosťou a potom to radšej nechajú tak. Obecné stránky sú preto často neprehľadné, bez obrázkov, bez galérií. Sú fádne a občania ich nenavštevujú. Vieme Vám pomôcť …

Ako to funguje ?

My budeme mať prístup do administračného rozhrania Vašej web stránky. A Vy nám budete mailom zasielať dokumenty a obsah, ktorý chcete zverejniť. Všetko doplníme o vhodné obrázky a po Vašom schválení zverejníme v správnej sekcii. Komunikácia medzi nami prebieha mailom, alebo telefonicky. Vašim zamestnancom ušetríme čas a Vám spestríme web stránky. Máte záujem ? Stačí, keď nás budete kontaktovať a dohodneme si podmienky.

Cena za spravovanie obecnej stránky ?

Základná cena (za zverejňovanie obsahu, dokumentov, obrázkov či tabuliek) je stanovená vzájomnou dohodou medzi nami a štatutárom obce či mesta. Bežne spravujeme obecné web stránky pre drobné obce (počet obyvateľov do 400) za sumu od 15€/mesiac. Cena za spravovanie obecnej či mestskej web stránky závisí od množstva úkonov na web stránke, ktoré vykonáme za mesiac a od veľkosti obce či mesta (počtu obyvateľov).

Cenník spravovania obecných web stránok:

 • obce do 400 obyvateľov – mesačný poplatok od 15€ (aby sme pomohli drobným obciam, ktoré nemajú také personálne možnosti ako obce s väčším počtom obyvateľov, do tohoto poplatku je zahrnutý aj ročný poplatok za základné služby viď. vyššie a ten preto neplatíte)
 • obce od 400 – do 800 obyvateľov – mesačný poplatok od 30€ (ročný poplatok za základné služby sa platí zvlášť)
 • obce od 800 – do 1400 obyvateľov – mesačný poplatok od 40€ (ročný poplatok za základné služby sa platí zvlášť)
 • obce od 1400 – do 2000 obyvateľov – mesačný poplatok od 50€ (ročný poplatok za základné služby sa platí zvlášť)
 • obce od 2000 – do 2600 obyvateľov – mesačný poplatok od 60€ (ročný poplatok za základné služby sa platí zvlášť)
 • obce nad 2600 obyvateľov – mesačný poplatok od 70€ (ročný poplatok za základné služby sa platí zvlášť)

Ceny za vytvorenia a spravovanie mestských web stránok sa určujú vzájomnou dohodou …

HOSTING A DOMÉNA

Poplatok za hosting a doménu si obec hradí sama (firme pri ktorej má zakúpenú doménu a hostingové služby). Výška tohoto poplatku závisí od parametrov konkrétneho hostingu. Pohybuje sa v rozmedzí 40€ – 100€/ROK. V prípade, že chcete čo najlacnejší hosting vieme Vám pomôcť s jeho vybavením a nastavením mailov. Táto pomoc je v cene za realizáciu novej web stránky (inými slovami nič za ňu neplatíte)…

DOPRAVNÉ NÁKLADY

Dopravné náklady sú spoplatnené sumou 0,6€/km – štandardne sú spoplatnené cesty z obce Čierny Balog k Vám do obce a späť …

Webové stránky pre mestá a obce spĺňajú štandardy v zmysle zákonov SR a výnosu MF SR 55/2014 Z.z. s príslušnými novelami.

Naši klienti (pre týchto klientov sme realizovali a aj spravujeme web stránky)

Web stránka www.benus.sk – ktorú spravujeme …

Web stránka www.jasenie.sk – ktorú spravujeme …